Poplenerowy konkurs fotograficzny - rozstrzygnięcie!

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu
w ramach pleneru fotograficznego „Żywiec moimi oczami”,
 który odbył się 13 kwietnia 2024 r. w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej
pod kierunkiem prof. Janusza Marii Tylmana

Organizatorami pleneru fotograficznego „Żywiec moimi oczami był Urząd Miejski w Żywcu, Żywiecka Biblioteka Samorządowa i stowarzyszenie Żywiec miasto zmySŁÓW. W konkursie wzięło udział 13 osób, w tym 9 osób dorosłych i 4 osoby niepełnoletnie. Uczestnicy zgłosili w sumie 70 zdjęć.

Prof. Janusz Maria Tylman ocenił fotografie biorą pod uwagę zgodność z tematem, interpretacje tematu, kreatywność, walory estetyczne oraz poziom techniczny wykonania fotografii. Do udziału w ocenie Prowadzący zaprosił prof. Michała Klisia.

Jury po uważnej analizie nadesłanych prac oraz po sprawdzeniu ich zgodności z zasadami i wymogami regulaminowymi zdecydowało :

I miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 300 zł otrzymuje Katarzyna PASTOR (za prostotę formy, oświetlenie, tonacje barwne, gamę czarno-białą - zdjęcie „odbicie wieży w oknie”; uzupełnienie tekstem o przeszłości, oczekiwaniu odrodzenia…);

II miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 200 zł otrzymuje Agnieszka TOMECZEK -  BIELA  (za „światło wody” – obserwacje natury, „skromność tematu” a  impresjonistyczne piękno);

III miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 100 zł Marek JÓŹWIK (za interpretacja różnorodnych tematów).

Pula nagród wyniosła 600 zł. Fundatorem nagród w konkursie w ramach pleneru fotograficznego jest stowarzyszenie Żywiec miasto zmySŁÓW.

Fotografie uczestników pleneru zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej, zorganizowanej w siedzibie Żywieckiej Biblioteki Samorządowej.

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział w plenerze, wspaniałe zdjęcia, dobrą zabawę i świetną atmosferę.

Serdeczne podziękowania dla prof. Janusza Marii Tylmana za prowadzenie pleneru i udział w Jury oraz dla prof. Michała Klisia za udział w Jury.

Zgodnie z Regulaminem Pleneru za pośrednictwem poczty elektronicznej Laureaci zostaną poproszeni o zaktualizowanie swoich danych, o numer konta bankowego, na który ma być przekazana nagroda pieniężna (wzór Oświadczenia zostanie udostępniony Laureatom drogą e-mailową).