Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską!

Drodzy Czytelnicy,
Mamy dla Was wyjątkową propozycję, nie lada gratkę dla fanów reportażu i literatury biograficznej z najwyższej półki, czyli spotkanie autorskie z wybitną postacią tego gatunku, Panią Magdaleną Grzebałkowską, autorką m.in. głośnych, niezwykle przenikliwych i błyskotliwych biografii, rzucających często całkiem nowe światło na postaci dobrze nam znane, a jednak wciąż nie do końca poznane:
???? Ks. Jana Twardowskiego - „Ksiądz paradoks. Biografia Jana Twardowskiego", będącej równocześnie Jej debiutem literackim,
???? Krzysztofa Komedy - "Komeda. Osobiste życie jazzu",
???? Tomasza i Zdzisława Beksińskich - "Beksińscy. Portret podwójny" ???? nominacja do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2014 oraz do Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia 2015. Książka przyniosła również Śląskiego Wawrzyna Literackiego 2014.
Kolejne z Jej niezwykłych wydawnictw ???? "1945. Wojna i pokój” zdobyło Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej, a także nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2015, nominację do Nagrody Literackiej "Nike” 2016 oraz nagrodę Wybór czytelników Nagrody Nike 2016.
W 2022 roku otrzymała Ona kolejną już nominację do Nagrody Literackiej „Nike”, tym razem za książkę "Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia".
Dorobek literacki Magdaleny Grzebałkowskiej nie jest może duży, ale zdecydowanie wybitny. Napisane przez Nią książki były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane w prestiżowych konkursach czy plebiscytach. Wielokrotnie również otrzymywała nagrody za swój dorobek dziennikarski. Także w oczach Czytelników zdobyła Ona uznanie i popularność, trafiając ze swoją twórczością do wielu zachwyconych odbiorców, którym pokazała się również z zupełnie innej strony, z humorem, ironią i dystansem, wydając, wraz z Ewą Winnicką, zbiór przemyśleń "Jak się starzeć bez godności".
Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie w Żywiecka Biblioteka Samorządowa ???? 10.09.2024 r. / godz. 17.00.
????????????
Rozmowę poprowadzi ???? Adam Szaja - smakksiazki.pl.
Wydarzenie