Nowa ekspozycja w bibliotecznej Galerii

"Z życia drzew"  - wystawa prac fotograficznych Pani Iwony Ładowskiej-Dębiec w Galerii Żywiecka Biblioteka Samorządowa.
Zapraszamy na wernisaż nowej ekspozycji w dniu 04.09.2024 r. o godz. 16.00.
Wystawa czynna do dnia 17.09.2024 r. w godzinach pracy Biblioteki.
????????????
IWONA ŁADOWSKA-DĘBIEC
pochodzi i mieszka w Gliwicach, lecz jest mocno związana z Węgierską Górką, gdzie od 40 lat spędza wolny od pracy czas. Żywiec zaś jest Jej ulubionym miastem i bardzo cieszy Ją jego intensywny rozwój.
Na co dzień, zawodowo, zajmuje się protetyką w swoich gabinetach stomatologicznych. Dzięki swoim umiejętnościom, doświadczeniu i spostrzegawczości potrafi nie tylko niwelować mankamenty urody, ale również uzyskiwać efekt odmłodzenia, znacząco wpływając na samopoczucie i pewność siebie swoich pacjentów. Ta praca jest Jej pasją.
Ukończyła ponadto polsko-francuską Szkołę Profesjonalnego Wizażu i Wizerunku w Krakowie.
Od wczesnej młodości ma kontakt z fotografią, a podczas turystycznych wypraw rozpoczęła utrwalanie wszystkiego, co Ją urzeka swoim pięknem i niepowtarzalnością. Przyznaje, że nie zna się na arkanach profesjonalnej fotografii – zdjęcia wykonuje smartfonem.
Pomysł na wystawę zrodził się 1,5 roku temu, gdy w Jej zakładzie zlikwidowano kilkadziesiąt antyram po certyfikatach zawodowych. Wykorzystała je wtedy na zdjęcia drzew – „sztukę" tworzoną przez naturę, nietkniętą przez człowieka, różnorodną w kształcie i formie.
Jej fotografie skupiają się na elementach natury, które urzekają Ją swoją oryginalnością i które postrzega jako symbol trwałości łączący ludzi z naturą. Zatrzymuje czas i dokumentuje malownicze elementy : powyginane konary, guzowate narośla, splątane, wystające korzenie, dziuple, kolory i faktury pni bardziej widoczne zimą, bez liści.
Powstało już ponad 800 zdjęć o tej tematyce, więc uważa się za osobę „pozytywnie zakręconą” tą pasją.
Dzięki umiejętnościom plastycznym i manualnym, przy docenianiu sztuki tworzonej przez naturę, próbowała również rzeźbienia w glinie oraz rysunku portretowego.
Kontynuując swoje zainteresowania fotografią dąży do dalszego rozwijania artystycznych wizji, łącząc pasję do otaczającego świata z umiejętnością dostrzegania piękna w najdrobniejszych szczegółach i dziedzinach.